No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dallku ironik: Rrëzohet një person me biçikletë, Drita fiton penallti!

Dallku ironik: Rrëzohet një person me biçikletë, Drita fiton penallti!

Kryetrajneri i FC Prishtinës, Armend Dallku, e ka komentuar me ironi fitoren e rivalit kryesor për titull, Dritës, në duelin e sotëm kundër Feronikelit. Dallku në një lidhje direkte në emisionin “Dueli Ditor” në RTV Dukagjini duke folur për ndeshjen e sotme është shprehur: “Sot një mik më tha se rrëzohet një person me biciklet në Prishtinë, kurse referohet penallti për Dritën në Gjilan”, ka theksuar me ironi Dallku.

Ai më tej ka thënë se aleancat në futbollin kosovar tashmë janë të theksuara dhe disa skuadra po ndëshkohen padrejtësisht në garën për titull.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments