No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR U PËRLESH ME TIFOZIN,PEZULLOHET PËR KATËR NDESHJE LOJTARI I TOTTENHAM

U PËRLESH ME TIFOZIN,PEZULLOHET PËR KATËR NDESHJE LOJTARI I TOTTENHAM

Eric Dier e pëson keq. Mesfushori i Tottenham ka marrë një dënim të rëndë nga komisioni i Disiplinës në Federatën Angleze të Futbollit, për një gjest të pahijshëm që ka bërë para pandemisë COVID-19, kur futbolli luhej me tifozë. Në atë periudhë Dier la fushën për t’u ngjitur në tribunë teksa u pa duke u konfrontuar me një tifoz që kishte ngacmuar vëllain e tij.

Dënim asokohe, nuk pati, por FA ka vendosur sot dënimin për mesfushorin anglez. Dier është gjobitur me 40 mijë sterlina dhe nuk do të jetë i gatshëm për 4 ndeshje për trajnerin Jose Mourinho.Ky pezullim i Dier vjen në një moment shumë kritik të sezonit, pasi Tottenhamit i duhen pikë dhe të gjithë lojtarët në dispozicion, në këtë kalendar të ngjeshur. Tjetër problem për Mourinhon, pas sherrit mes Lloris dhe Son në sfidën e fundit ndaj Everton.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments