No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Thaqi: Titullin na e vodhën, nuk e humbëm në fushë!

Thaqi: Titullin na e vodhën, nuk e humbëm në fushë!

Mbrojtësi i krahut i Prishtinës, Armend Thaqi ka reaguar ashpër pas gjithë asaj situate tensionuese që ndodhi pas ndeshjes Gjilani – Prishtina, e cila u mbyll me fitoren e gjilanasve, 2:1. Sipas mbrojtësit të bardhekaltërve, skuadrës së Prishtinës i është vjedhur titulli jashtë fushës, duke e cilësuar si të padrejtë ndëshkimin e Visar Bekajt me karton të kuq.

“Mund të mos dalim kampion, mirëpo asnjëherë s’do ta ulim kokën sepse jemi të pastër si loti…të sulmohen kryetrajneri me gjithë stafin nga policia, të sulmohen futbollistët që në fushë kërkojnë pikët me punë dhe djersë hallall është e papranueshme…Zoti është mbi gjithçka dhe vetëm Zotit do t’i përulemi gjithmonë. Djemtë e FC Prishtinës në krye me Visar Bekajn që ndëshkohet padrejtësisht do të vazhdojmë me kokën lart sepse titullin nuk e humbëm në fushë, mirëpo na e vodhën jashtë saj”, ka theksuar Thaqi në reagimin e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments