No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SEJDIU: JA KU E SHOH PËRPARËSINË E PRISHTINËS NDAJ GJILANIT

SEJDIU: JA KU E SHOH PËRPARËSINË E PRISHTINËS NDAJ GJILANIT

Sot në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës zhvillohet njëra nga ndeshjet më interesante në këtë edicion.

Gjilani e pret skuadrën e Prishtinës, ndeshje kjo që mund të përcaktojë shumëçka.

Deri në fund janë edhe pesë ndeshje për t’u zhvilluar, por gjithsesi, ndeshja e sotme është përcaktuese dhe se humbësi i kësaj sfide pothuaj mbetet pa gjasa në luftë për titull të kampionit.

Trajneri i mirënjohur kosovar, Gani Sejdiu në një bisedë për “Zeri.info” ka analizuar këtë ndeshje derisa ka folur edhe përparësitë e këtyre dy skuadrave ndaj njëra tjetrës.

“Është një ndeshje që mund të jetë përcaktuese për njërën apo tjetrën skuadër”, ka thënë fillimisht Sejdiu, duke shtuar se këto dy skuadër dallojnë bukur shumë nga njëra tjetra për mënyrën e lojës që bëjnë, kështu që edhe është bukur vështirë të parashikohet fituesi”.

“Takohen dy ekipe që dallojnë njëra prej tjetrës sa i përket karakteristikave të ekipeve. Të dyja skuadrat për momentin gëzojnë formë të mirë dhe për atë do të jete derbi i vërtetë”.

“Përparësia e Prishtinës është sepse ka ekip me agresiv dhe të shpejtë dhe është me universale, ndërsa Gjilani është ekip me shumë përvojë dhe kualitet dhe që i menaxhojnë takimet me shumë qetësi e që në këto takime munde të jetë përcaktuese”, ka përfunduar Gani Sejdiu.

Të kujtojmë se ndeshja Gjilani – Prishtina zhvillohet sot nga ora 17:00 në stadiumin e qytetit të Gjilanit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments