No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A SARRI E MERR SHTRUAR: MOS TË DRAMATIZOJMË,LUAJTËM PERFEKT 60 MINUTA!

SARRI E MERR SHTRUAR: MOS TË DRAMATIZOJMË,LUAJTËM PERFEKT 60 MINUTA!

I zhgënjyer normalisht Maurizio Sarri në përfundim të sfidës së humbur me rezultatin 4-2 ndaj Milanit, kjo për vetë faktin pasi Juventusi i tij deri në minutën e 60 kryesonte 2-0 dhe kishte zhvilluar një ndeshje perfekte ndërsa më pas u shkërmoq në harkun e pak minutave duke pësuar 4 gola dhe duke regjistruar disfatën e 4-t sezonale.

“Kemi luajtur 60 minuta fantastike, kemi qenë në kontroll të plotë, por më tej pamë të përmbyseshim totalisht në pak minuta. Kjo ka ndodhur edhe me ekipet e tjera. Është një periudhë e vështirë për të gjithë. Ne duhet të harrojmë gjithçka, sepse brenda disa ditësh do të kthehemi në fushë dhe nuk ka nevojë ta bëjmë dramë. Arsyet e vërteta për këto momente të pashpjegueshme duhen gjetur, gjithsesi, pa bërë gjykim për askënd”.

“Nga pikëpamja fizike dhe mendore, është situatë e ndërlikuar. Momenti është aq i ndryshëm nga humbjet e Veronës dhe Napolit, sa motivimi nuk mund të mungojë. Në mbrojtje vuajtëm shumë, përpara se t’i jepnim edhe një top goli kundërshtarit. Mungesat nuk janë arsyeja e kësaj humbje” u shpreh Sarri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments