No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A RIBERY KONFIRMON SE NUK DO LARGOHET NGA FIORENTINA

RIBERY KONFIRMON SE NUK DO LARGOHET NGA FIORENTINA

Ditët e fundit po flitet shumë për një largim të mundshëm të Franck Ribery nga Fiorentina. Sulmuesi francez nuk ndihet më i sigurt në Itali, sidomos pas ngjarjes të së dielës ku hajdutët bastisën shtëpinë e tij në Firence. Kujtojmë që Ribery postoi një video në “Instagram”, ku shprehej se do të merrte një vendim me familjen e tij për të ardhmen e tij tek ekipi violë.

Megjithatë ka qenë ish-portieri, Sébastien Frey, ai që ka qetësuar tifozët e Fiorentinës. Në një intervistë për “Radio Toscana”, Frey shprehet se Ribery nuk do të largohet dhe kërkon të ndihmojë klubin të rikthehet aty ku e ka vendin. “Franck e pëlqen Firencen dhe nuk e ka menduar kurrë largimin. Fola me të këtë mëngjes dhe ai kërkon të sqarojë se nuk ka thënë kurrë se do të largohet nga Italia.

”Ribery theksoi se do të merrte një vendim për të mbrojtur familjen e tij. Ai dëshiron të respektojë kontratën e tij dhe gjithashtu kërkon të rikthejë ekipin në nivelet e larta. Nuk do të më pëlqente që Franck të bëhet nga një hero në tradhtar. Ai vetë ma konfirmoi këtë mëngjes se nuk do të largohet dhe më kërkoi që t’ia përcillja mesazhin”, mbyll Frey, i cili numëron më shumë se 200 ndeshje me fanellën e Fiorentinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments