No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA-DRITA, "ORA POLICORE" PRISHË PUNË!

PRISHTINA-DRITA, “ORA POLICORE” PRISHË PUNË!

Superliga e Kosovës ka hyrë në fazën vendimtare të edicionit aktual, ku tani çdo ndeshje ka rëndësi më të madhe për çdo skuadër.

Deri në përfundim të edicionit 2019/20 kanë mbetur edhe pesë xhiro për t’u zhvilluar, derisa ndeshje interesante na presin në vazhdim të kampionatit.

Për titullin kampion po luftojnë Drita, FC Prishtina, Ballkani dhe Gjilani, derisa katër skuadrat do të përballen mes vete në xhirot e ardhshme.

Një ndeshje që mund të përcaktojë shumëçka është ajo mes FC Prishtinës dhe Dritës, e cila luhet në javën e 30-të.

Dihet se FC Prishtina ndeshjet si vendase i zhvillon në mbrëmje me reflektorë, por që kjo ka ndryshuar tashmë shkaku i “orës policore” të vënë nga Qeveria e Kosovës si masë parandaluese për COVID-19.

Megjithatë, nga FC Prishtina kishin kërkuar që ndeshja kundër Dritës të luhet me fillim në orën 19:00.

“Zeri.info” raportoi dje se klubi më i madh në vend bëri një kërkesë në Policinë e Kosovës që ndeshja e së dielës ndaj Dritës të luhet nga ora 19:00.

Megjithatë, burime të klubit bëjnë me dije se kërkesa në fjalë nuk është pranuar dhe se ndeshja do të zhvillohet vetëm nga ora 18:00.

Ndryshe, pas 28 javësh në elitën e futbollit kosovar, Drita renditet në vendin e parë me 61 pikë, katër më shumë se FC Prishtina, e cila renditet në vendin e dytë me 57 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments