No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CONTE ËNDËRRON RIBASHKIMIN ME MESFUSHORIN FRANCEZ

CONTE ËNDËRRON RIBASHKIMIN ME MESFUSHORIN FRANCEZ

Trajneri i Interit, Antonio Conte, po mendon për ekipin e sezonit të ardhshëm dhe një sektor ku ai dëshiron të investojë është mesfusha. Italiani ëndërron një ribashkim me Ngolo Kanten, ku së bashku arritën të fitonin Premier League me Chelsean. Ishte pikërisht Conte ai që e bleu mesfushorin nga Leicester City dhe pse jo të punojnë sërish bashkë.

Sipas raportimit të “Tuttosport”, kartoni i kampionit të Botës me Francën kushton plotë 70 milionë euro. Zikaltrit nuk janë të vetëm në garë për shërbimet e Kante, pasi dhe spanjollët e Real Madridit kanë shfaqur interes për të.

Nëse Conte dështon në transferimin e yllit të Chelseas në Milano, atëherë në listën e tij janë Allan dhe Kessie. Mesfushori i Napolit kushton deri në 40 milionë euro, ndërsa lojtari i Milanit rreth 10 milionë euro më pak. Një tjetër alternativë për teknikun zikaltër është edhe Arturo Vidal i Barcelonës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 2:1. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Recent Comments