No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA WERDERIT I MJAFTON BARAZIMI, MBETET NË BUNDESLIGË

WERDERIT I MJAFTON BARAZIMI, MBETET NË BUNDESLIGË

Skuadra e Florian Kohfeldt barazoi 2:2 në përballjen e dytë ndaj Heidenheim, por rregulli i golit mysafir ndihmoi Werderin të siguronte qëndrimin në Bundesligë.

Werderi kaloi në epërsi qysh në fillim të ndeshjes me autogolin e Norman Theuerkauf (3’).

Në vazhdim ndeshja ishte e baraspeshuar, dhe vendasit tentonin të shënonin sa më shpejt.

Por goli për ta erdhi shumë vonë, kur Tim Kleindienst (85’) barazoi gjithçka.

Heidenheim kërkoi edhe golin e fitore në minutat e mbetura, por skuadra mysafir arriti të realizonte pasi Augustinsson (90+4′) shuajti shpresat e vendasve për një fitore të mundshme.

Deri në fund, Heidenheim barazoi rezultatin falë një penalltie të konvertuar në gol nga Kleindienst (90+7′).

Këtë përballje për 80 minuta ishte në fushë edhe ylli kosovar Milot Rashica.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments