No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR LLUMNICA: KAM FRIKË SE NDESHJET E ARDHSHME DO PRODHOJNË REZULTATE TË PAMERITUARA

LLUMNICA: KAM FRIKË SE NDESHJET E ARDHSHME DO PRODHOJNË REZULTATE TË PAMERITUARA

Kampionati i Kosovës ka hyrë në një fazë shumë të nxehtë, ku lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë është e ashpër dhe e paqartë.

Fitorja e Dritës në Llapi me rezultat 4:0 e bën këtë skuadër pretendentet kryesore, por edhe Prishtina po zhvillon ndeshje të mira dhe assesi nuk dihet çfarë do të ndodhë deri në fund.

Njohësi i futbollit Ardian Llumnica, ka thënë se në futbollin kosovar mund të ketë aleanca dhe frikësohet se kjo do të ndikojë në ndeshjet e radhës.

“Ne kemi parë një bllok që kanë formuar një pjesë e klubeve ndaj institucionit të FFK-së. Kemi disa klube që kanë aleanca tepër të afërta ndërmjet vete dhe ato mund të ndikojë direkt në rezultate. Në ndeshjet e radhës kemi përballje të klubeve që kanë miqësi të hatashme mes vete. I dimë raportet Ballkan – Llap, ose trekëndëshi i Llapi-Trepça’89-Ballkani etj“, u shpreh Llumnica.

“Unë kam frikë se në ndeshjet e radhës te kemi rezultate jo të merituara. Unë lus të mos ndodh kjo por kam frikë se mund të ndodhë”, ka thënë Llumnica në Sport Show në “Klan Kosova”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments