No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SOKOLI KËRKON QË FINALJA E KUPËS TË LUHET MË HERËT, KY ËSHTË...

SOKOLI KËRKON QË FINALJA E KUPËS TË LUHET MË HERËT, KY ËSHTË REAGIMI I MUNISHIT

Rastet e shumta së fundi me Covid-19 në Kosovë ka bërë që Qeveria e Kosovës të merr disa masa. Kjo ka bërë që fati i kampionatit të Superligës së Kosovë të vihet përsëri në rrezik, shkruan Olle. Trajneri i njohur i futbollit, Bylbyl Sokoli tha se së paku Kupa e Kosovës si kompeticion të përfundojë.

“Do kishte qenë mirë që finalja e Kupës të luhet sa më parë në ndonjë fundjave, bile një kompeticion të përfundojë nga FFK. E gjitha kjo pasi nëse rriten rastet atëherë nuk do të jetë në dorën e FFK-së e gjitha kjo”, tha Sokoli në ‘Duelin Sportiv’ në TV Dukagjini.

Kurse, reagim ka bërë edhe trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi. Ai tha se kampionati është bërë si turne i vitit të ri.
“S’ia kemi parë hajrin që ja kemi nisur kampionatit, jemi duke prodhuar dallavere. Është bërë Superliga e Kosovës si turne i vitit të ri”, ka thënë Munishi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments