No menu items!
Ballina SPORTE TJERA RIKTHEHEN GARAT NË FORMULA 1

RIKTHEHEN GARAT NË FORMULA 1

Sezoni 2020 në Formula 1 do të fillojë sot, pas një pritjeje të gjatë, që erdhi si pasojë e përhapjes së pandemisë Covid-19.

Sezoni pritej të fillonte në mars, në Melbourne, por ajo garë anulohej, pasi disa anëtarë të stafit të një skuadre rezultonin pozitiv.

Pas shumë ndryshimeve në kalendarin e FIA, data për fillimin e sezonit është caktuar të jetë 5 korriku.

Sot, në Spielberg të Austrisë, do të marrë start sezoni i ri, pra në Austrian Grand Prix.

Në këtë garë, në ‘pole-position’ niset Valtteri Bottas, i ndjekur nga Lewis Hamilton.

Mbetet të shihet se kush do të triumfojë në garën e parë të këtij viti, në ‘Çmimin e Madh të Austrisë’

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments