No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE PULISIC SI HAZARD? JA ÇFARË THOTË LAMPARD

PULISIC SI HAZARD? JA ÇFARË THOTË LAMPARD

Pas fitores së mbrëmshme kundër Watford, trajneri i Cheleseat Frank Lampard e përgëzoi Christian Pulisic-in për performancën e tij të shkëlqyer. 23-vjeçari Pulisic është lojtari më i mirë tek Chealsea prej kur futbolli rinisi pas karantinimit. Në mënyrë të pashmangshme Pulisic ka filluar të krahasohet me legjendën e Chelseat, Eden Hazard. Lampard tha se amerikani është në formë të shkëlqyeshme dhe se shumë shpejt mund të jetë shumë afër nivelit të Hazardit. “Nuk mund të them shumë për këtë krahasim pasi që unë kam luajtur së bashku me Edenin, por nuk dua ta anashkaloj Pulisicin pas performancave fantastike të tij gjatë ndeshjeve të fundit”, ka theksuar Lampard.
Ndërkaq, Pulisic përkundër paraqitjeve të shkëlqyeshme qëndron modest. “Hazardi ka qenë legjendë e Chelseat dhe unë as nuk do të provoj ta krahasoj veten me të. Do të mundohem të jem vetvetja dhe shpresoj që tifozët do ta pëlqejnë këtë”, ka thënë Pulisic.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments