No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PREKAZI: SUPERLIGA JONË ME RIVALITET IA KALON EDHE KROACISË

PREKAZI: SUPERLIGA JONË ME RIVALITET IA KALON EDHE KROACISË

Drita ka vazhduar të mbajë distancë prej katër pikëve edhe pas xhiros së 28-të në Ipko Superligën e Kosovës, pas fitores 4:0 në udhëtim te Llapi.

Kurse, kjo xhiro e Superligës ishte paksa e veçantë pasi vetëm Prishtina arriti fitore si vendas, madje atë në minutën e 94-të me një gol të Januzit, shkruan Gazeta Olle.

Këtë xhiro, por edhe rrjedhën e kampionatit e ka komentuar trajneri i Kosovës U-21, Rafer Prekazi.

“Çdo vit ka rivalitet të madh, ndërsa rivaliteti këtë vit  është shumë më i madh”, tha fillimisht Prekazi në RTK.

“Ka ardhur koha që pa përfunduar kampionati të lavdërojë pak futbollin e Kosovës, pasi nga rivaliteti po ia kalon edhe shteteve të Ballkanit përfshirë edhe Kroacisë, pra e kam fjalën vetëm nga rivaliteti dhe jo nga cilësia”.

“Janë katër klube që disa javë po luftojnë dhe realisht secila ka gjasat të bëhet kampion”.

“Kosova është tokë e talentëve, dhe ky edicion më gëzon sepse ka mbi katër futbollistë të moshës 19-vjeçare që po luajnë në klubet e tyre”, përfundoj Prekazi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Dukagjini fiton derbin javës, ja rezultatet e Ligës së Parë

Dukagjini ka triumfuar në derbin e xhiros së 17-të në Ligën e Parë, derisa ka mposhtur në shtëpi skuadrën e Istogut me...

Recent Comments