No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA KAI HAVERTZ HABIT ME VENDIMIN E TIJ

KAI HAVERTZ HABIT ME VENDIMIN E TIJ

Kai Havertz dëshiron të largohet nga Bayer Leverkusen. Mesfushori me tipare sulmuesi, i cili kohët e fundit është të parë të luajë edhe në qendër të repartit të avancuar, i ka idetë e qarta, sidomos pas humbjes që skuadra e tij pësoi në finalen e Kupës së Gjermanisë kundër Bayern Munich.

Sipas gazetarit të “Bild”Christian Falk, Havertz dëshiron një takim me drejtuesit e klubit gjerman. Synimi është që të flasë në lidhje me të ardhmen e tij. Klubet që e duan 21-vjeçarin janë të shumta, por 100 milion euro për kartonin e tij janë shumë. Sidomos në këtë moment krize.

Pse Bayern Munich nuk dëshiron të shpenzojë këtë verë, ndërkohë që edhe Real Madrid gjithashtu po heziton. Chelsea është i interesuar për shërbimet e Havertz, por nuk duhet harruar që deri më tani kanë shpenzuar goxha për të blerë Timo Werner dhe Hakim Ziyech.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments