No menu items!
Ballina SUPERLIGA IDRIZI: DËSHTIMET E DRENICËS DHE FLAMURTARIT NA MOTIVUAN

IDRIZI: DËSHTIMET E DRENICËS DHE FLAMURTARIT NA MOTIVUAN

Trajneri i Trepçës ’89, Shpëtim Idrizi ka thënë se dështimi i rivalëve në garën për mbijetesë e motivojë skuadrën e tij për të dhënë gjithçka në fushë dhe për ta fituar duelin me Ferizajn (5:2).

“Lojtarët ishin të motivuar që nga ndeshja ndaj Drenicës dhe jemi përgatitur për Ferizajn. Ferizaj ka ekip të mirë pavarësisht kësaj ne kemi ardhur këtë me dëshirën më të madhe për fitore”, tha Idrizi.

“Unë kam përvojën time si lojtar me shumë trajner dhe e di që aspekti psikologjik është i rëndësishme dhe për këtë kam punuar me lojtarët, por gjithsesi, hapat negativ të Drenicës dhe Flamurtarit na motivuan më shumë për fitore sot”, përfundoi Idrizi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments