No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DRITËN E PRET DUELI I VËSHTIRË NË "ZAHIR PAJAZITI"

DRITËN E PRET DUELI I VËSHTIRË NË “ZAHIR PAJAZITI”

Java e 28-të në elitën e futbollit kosovar ka filluar të premten ku janë zhvilluar dy ndeshje interesante.

Prishtina mposhti minimalisht Drenicën 1-0, ndërsa Flamurtari u befasua nga Vushtrria duke u ndalur në barazim 2-2.

Të shtunën nuk pati befasi ku Gjilani mposhti në udhëtim Feronikelin 0-2, ndërsa Ballkani shkëlqeu te Dukagjini 1-5.

Sot në program janë dy ndeshje të zjarrta për tu zhvilluar me fillim nga ora 17:00.

Lideri aktual i IPKO Superligës, Drita është në presion të fitores pasi kundërshtarët për titull kanë marrë pikët e plota.

Gjilanasit do të kenë njërin nga udhëtimet më të vështira pasi luajnë në udhëtim te Llapi që di t’i bëjë problem skuadrave të mëdha.

Llapjanët kanë arritur t’i marrin barazim Prishtinës dhe Gjilanit, ndërsa të njëjtën gjë synojnë ta bëjnë edhe me Dritën.

Ndërkohë ndeshja tjetër pritet të jetë jashtëzakonisht interesante pasi bëhet fjalë për luftën për mbijetesë.

Ferizaj do të jetë nikoqir i Trepçës ’89 dhe vetëm fitorja vendasit do t’i mbante në garë fuqishëm për mbijetesë.

Ndërkohë edhe ‘Minatorët’ udhëtojnë për fitore në Ferizaj, edhe pse në takimin e fundit mes këtyre dy skuadrave në të njëjtin stadium, ‘Ujqit’ kishin triumfuar me rezultat të thellë 4-0.

IPKO SUPERLIGA

17:00 Llapi – Drita

17:00 Ferizaj – Trepca ’89

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments