No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE CRYSTAL PALACE OFRON 10 MILION PER MESFUSHORIN E TALENTUAR TE CHELSEAT

CRYSTAL PALACE OFRON 10 MILION PER MESFUSHORIN E TALENTUAR TE CHELSEAT

Mesfushori 20-vjeçar i Chelseat Conor Gallagher ka shkëlqyer në dy sezonet e fundit në huazim në Championship, fillimisht me fanellën e Charltonit dhe më pas me anë të Swansea-t, ndërsa tani kërkohet nga disa klube në Premier Leagur.

E para që ka bërë hapa konkretë ka qenë skuadra e Crystal Palace, që ka trokitur në zyrat e klubit londinez për t’i ofruar 10 milionë paundë për kartonin e mesfushorit të talentuar, ndërsa tani pritet vendimi i trajnerit Franck Lampard.

Tekniku i Palace, Roy Hodgson ka mbetur i mahnitur nga paraqitjet e mira dhe konstante të Gallagher, ndaj u ka kërkuar drejtuesve të klubit që t’ia vënë në dispozicion për sezonin e ardhshëm, qoftë duke e blerë, qoftë duke e marrë në huazim.

Gjasat janë që drejtuesit e Chelseat të pranojnë shitjen e Gallagher, pasi në mesin e fushës kanë shumë futbollistë të rinj e të talentuar në dispozicion, të cilëve mund t’u shtohet edhe Declan Rice që kërkohet me ngulm nga Lampard.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments