No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A CAVANI KËRKOHET NGA KLUBI I MADH ITALIAN

CAVANI KËRKOHET NGA KLUBI I MADH ITALIAN

Afatin kalimtar të verës pritet ta shfrytëzojë edhe klubi i Romës e cila do të tentojë të përforcohet në fazën e sulmit.

Klubi kryeqytetas është interesuar për sulmuesin uruguaian, Edinson Cavani, të cilit i ka skaduar kontrata me Paris Saint Germain dhe është lojtar i lirë.

Gaston Fernandez, i cili është i afërt me Cavanin, ka thënë se Roma ka bërë ofertë zyrtare për sulmuesin.

“Ka një ofertë zyrtare për Cavani. Roma më ka kërkuar që të dërgojë ofertë formale te Walter Guglielmone (agjenti i Cavani)”, ka thënë Fernandez.

Për Cavanin janë interesuar edhe skuadra të tjera si: Interi, Atletico Madrid, Newcastle United si dhe në ligën e MLS në ShBA.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments