No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A BUFFON TREGON KUR DO TË PENSIONOHET

BUFFON TREGON KUR DO TË PENSIONOHET

Gianluigi Buffon dje theu rekordin e Maldinit me më së shumti paraqitje në Serie A, gjithsej 648.

E pas këtij rekordi, portieri legjendar i Juventusit dhe i Italisë ka thën se do të pensionohet në moshën 43 vjeçare.

Ai momentalisht është 42 vjeçar.

“Do të jem këtu deri në moshën 43 vjeçare, por që kur kam mbushur 40 vite, unë i shoh gjërat muaj pas muaji”, ka shtuar Buffon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Recent Comments