No menu items!
Ballina SUPERLIGA BATATINA E KA SËRISH ME GJYQTARËT: ISHIN TË NJËANSHËM!

BATATINA E KA SËRISH ME GJYQTARËT: ISHIN TË NJËANSHËM!

Kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka mbetur tejet i zhgënjyer me disfatën bindëse të cilën e regjistruan futbollistët e tij në duel me Dritën (0-4)

Megjithëse rezultati përfundimtar i ndeshjes flet shumë, për teknikun llapjan të kësaj skuadre, ndarja e drejtësisë në këtë ndeshje ishte e njëanshme.

“Në këtë përballje nuk ishte Llapi që jemi mësuar ta shohim. Kemi pranuar dy gola shumë herët dhe tejet naiv. Kemi patur mungesat e shumta për këtë ndeshje, por ajo e ‘gardianit’ Nava na ka penalizuar mjaft shumë, pasi që golat e pranuar sot kanë qenë kryesisht nga gabimet e portierit. Nuk dua që të arsyetohem, pasi që Drita e fitoi me meritë ndeshjen, mirëpo gjyqtarët e ndeshjet nuk lejuan që të luanim futboll dhe ishte faktor në rezultatin direkt të ndeshjes. Ishin disa pozita jashtë loje që nuk u akorduan dhe disa faula të lehtë të dhënë për kundërshtarin afër zonë dhe për këtë arsye mendoj që jemi dëmtuar”, deklaroi fillimisht Batatina për “Super Sport Kosova”.

Tekniku llapjan foli gjithashtu edhe për ndeshjet e radhës të skuadrës së tij, ndërkohë që premtoi se futbollistët e tij do ta japin gjithmonë maksimumin.

“Në ndeshjen ndaj Prishtinës dhe Gjilanit e kemi dëshmuar që Llapi nuk luan për kalkulimet e askujt. Kemi shpnzuar shumë energji në këto dy ndeshje, ndërkohë që u futëm disi të lodhur në takimin ndaj Dritës. Por, ju garantoj që Llapi edhe në ndeshjet në vazhdim do të futet në secilën ndeshje për fitore”, përfundoi Batatina.

Llapi ndodhet në pozitën e gjashtë të renditjes tabelare me 39 pikë dhe ka vetëm pesë më shumë se Trepça ’89 që ndodhet në zonën e rrezikshme./Sheshi/

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments