No menu items!
Ballina SUPERLIGA SOT DY NDESHJE NË SUPERLIGË

SOT DY NDESHJE NË SUPERLIGË

Sot hapet xhiroja e 28 e Ipko Superligës, me dy sfida që luhen në Prishtinë e Vushtrri.

Prishtina në stadiumin “Fadil Vokrri” e pret skuadrën e Drenicës,ndeshjen kjo që nis nga ora 20:00.

Ekipi i Armend Dallkut përveçqë kërkon fitore, e ka mendjen edhe te rezultatet e rivalëve të saj, megjithatë, ajo sot në fushë ka vetëm një qëllim tri pikë.

Edhe për Drenicën kjo ndeshje është shumë e rëndësishme pasi gjendet në një pozitë shumë të keqe në luftë për mbijetesë.

Sfida tjetër që luhet sot është ajo në Vushtrri.

Flamurtari kërkon pikët e mbijetesë në Vushtrri skuadër kjo që tashmë është përshëndetur nga elita e futbollit.

Se a do të arrijnë kuqezinjtë e Prishtinës të marrin pikë të plota dhe kështu të bëjnë një hap gjigant drejt mbijetesës mbetet të shihet.

Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 17:00.

IPKO SUPERLIGA

17:00 Vushtrria – Flamurtari

20:00 Prishtina – Drenica

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments