No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA FITON NË FRYMËN E FUNDIT

PRISHTINA FITON NË FRYMËN E FUNDIT

Prishtina ka fituar në frymën e fundit në përballje me Drenicën në stadiumin “Fadil Vokrri”, me rezultat 1:0. Hero i fitores së bardhekaltërve ishte sulmuesi Ahmed Januzi , i cili shënoi në minutën e fundit të shtesës.

Topshënuesi i Superligës shënoi me kokë në tollovinë e krijuar brenda zonës së kuqezinjve pas nga harkimit të Tun Bardhokut nga gjysma e fushës dhe me gjuajtje mjeshtërore me kokë e çoi topin në rrjetën e portës së Arion Ymerit.

Në përgjithësi ndeshja ishte interesante dhe me dominim të plotë të prishtinasve, por pa raste të pastra shënimi.

Prishtina me këtë fitore i afrohet në vetëm një pikë kryesueses Drita, ndërkohë Drenica mbetet në pjesën e poshtme të tabelës dhe e rrezikuar për rënie nga elita.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Recent Comments