No menu items!
Ballina SUPERLIGA KEÇI: BARAZIMI NË VUSHTRRI MUND TË NA KUSHTOJË

KEÇI: BARAZIMI NË VUSHTRRI MUND TË NA KUSHTOJË

Trajneri i Flamurtarit, Sunaj Keçi tha se skuadra e tij sot humbi dy pikë të mëdha, të cilat shumë lehtë mund t’i kushtojnë në fund me rënie nga elita. Kuqezinjtë e kryeqytetit barazuan 2:2 si mysafir të Vushtrrisë, në një ndeshje të cilën duhej fituar për të bërë gjumë të lehtë.

“I patëm rastet tona dhe nuk ditëm t’i shënojmë, ishim dy herë në epërsi por duke na munguar koncentrimi pësuam në dy raste, sepse futbollistët nuk po dijnë ta menaxhojnë ndeshjen”, tha fillimisht Keçi për SSK.

“Këto dy pikë mund të na kushtojnë në fund për luftën për mbijetesë”.

“Ndeshjen e radhës do të luajmë ndaj Dukagjinit ku pritet të jetë e vështirë pasi golat po i pranojmë lehtë duke gabuar në shumë raste dhe kjo nuk është hera e parë që futbollistët bëjnë këso gabime”, përfundoi ai.

Me këtë barazim, Flamurtari mbetet në pozitën e 7-të tashmë me 37 pikë, gjashtë më shumë se pozita që dërgon drejt rëniesë nga kategoria.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments