No menu items!
Ballina SUPERLIGA FLAMURTARI LË DY PIKË TË RËNDËSISHME NË VUSHTRRI

FLAMURTARI LË DY PIKË TË RËNDËSISHME NË VUSHTRRI

Vushtrria dhe Flamurtari kanë ndarë pikët.

Me rezultatin 2:2 është mbyllur ndeshja mes Vushtrrisë dhe skuadrës së Flamurtarit.

Goli i parë i këtij takimi erdhi në minutën e 7’, kur Zeqiri kaloi në epërsi skuadrën e vogël të kryeqytetit.

Reagimi i Vushtrrisë ishte i shpejtë, kur vetëm katër minuta më vonë shënoi Fazliu për 1:1.

Pjesa e parë dhuroi edhe më shumë se kaq. Flamurtari riktheu epërsinë me golin e Stullqakut, i cili gjeti rrjetën në minutën e 36’.

Por, katër minuta para fundit të pjesës së parë, Sie barazoi përsëri në 2:2, për atë që doli të ishte rezultati final.

Flamurtari pati mundësitë e veta deri në fund, por nuk arriti të merrte tri pikët, duke lëshuar dy pikë tejet të rëndësishme në luftën për t’iu larguar zonës së rrezikut, transmeton lajmi.net.

Pas këtij barazimi, Flamurtari numëron 37 pikë për pozitën e tetë, kurse Vushtrria mbetet me 17 pikë në pozitën 11.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments