No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DALLKU: FITORET E KËTILLA NA BËJNË MË TË FORTË

DALLKU: FITORET E KËTILLA NA BËJNË MË TË FORTË

Prishtina ka fituar ndaj Drenicës (1:0) me një gol të shënuar nga Ahmed Januzi në minutën e 4-t shtesë, ndërsa trajneri Armend Dallku, pas ndeshjes ka thënë se këto fitore janë më të ëmbla dhe skuadrën e bëjnë më të fortë.

“Këso fitore na bëjnë më të fortë dhe më të bashkuar. Besuam deri në fund që mund të shënojmë dhe falë besimit të futbollistëve ia dolëm. Nuk dua që të arsyetohem dhe të ankohem në ndarjen e drejtësisë, por ne sot u dëmtuam në mënyrë drastike dhe këto gabime nuk guxojnë të ndodhin, sidomos në këtë fazë garash”, deklaroi Dallku për “Super Sport Kosova”.

Me këtë fitore kryeqytetasit tashmë numërojnë 57-të pikë, një më pak se Drita që gjendet në pozitën e parë.

Në kuadër të xhiros së 29-të, Prishtina takohet në udhëtim me Gjilanin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments