No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA 5 KLUBET KU MUND TË TRANSFEROHET LEO MESSI

5 KLUBET KU MUND TË TRANSFEROHET LEO MESSI

Lionel Messi mund të bëjë një largim të befasishëm nga Barcelona verën e ardhshme.

Në media spanjolle po flitet se 6 herë fituesi i Topit të Artë ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga “Camp Nou”.

Manchester City – Manchester City kanë qenë prej kohësh të lidhur me Messin, megjithëse lojtari në të kaluarën nuk kishte shprehur interesim për largim nga Barcelona.

Inter – Skuadra nga Serie A ishte një emër surprizë kur në muajin prill u futen në garë për Lionel Messi. Ish presidenti i Interit, Massimimo Moratti, është i bindur se Interi mund ta sjellë në ‘San Siro’ Lionel Messin.

PSG – Me Neymar dhe Kylian Mbappe që duken afër largimit nga PSG, gjigantët francez mund t’i lejojnë vetes të hidhen në sulm për Lionel Messin.

Newell’s Old Boys – Në mesin e shumë ofertave, Messi mund të zgjedh një përfundim tjetër të “përrallës” së tij, duke zgjedhur klubin e fëmijërisë.

Inter Miami – Pronari i klubit David Beckham, nuk ka fshehur asnjëherë dëshirën për të sjellë Messin në Florida.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments