No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ENES SHOSHOLLI: VETERANËT E FUTBOLLIT TË ZHGËNJYER NGA KEMAL ADEMI

ENES SHOSHOLLI: VETERANËT E FUTBOLLIT TË ZHGËNJYER NGA KEMAL ADEMI

Kemal Ademi pak ditë më parë ka zgjedhur të përfaqëson në arenën ndërkombëtare ekipin Kombëtar të Zvicrës në futboll.

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova kishte mundësi zgjedhje edhe Dardanët, por që ven‘helvetët’.

Ky vendim i Ademit i ka dëshpëruar shumë futbolldashës në Kosovë, ku edhe pati reagime nga më të ndryshmet.

Lidhur me vendimin e Ademit ka shkruar Enes Shosholli si përfaqësuesë i Ligës së Veteranëve të Kosova.

“Liga e Veteranëve e Futbollit të Kosovës është e zhgënjyer nga Kemajl Ademi për mosardhjen e përfaqsimit të Kosovës. Jemi shum të zhgënjyer nga ky lajm që sot e morrëm nga Kemajl Ademi edhe pse krerët e FFK-së pikërisht Kryetari i Ffk-së Z. AGIM ADEMI kishte biseduar me të.Mirëpo si ai dhe shumë tjerë i tradhtuan Dardanët dhe iu bashkuan kombëtareve tjera. Ne si gjeneratë e sakrificës të viteve të 90 e falenderojmë kryetarin e Ffk-së. Z. AGIM ADEMIN për kontributin e tij që mundohet që gjithmonë ti bind talentët kosovar që të vijnë e të përfaqsojnë Dardanët. Mos të harroj Kemajl Ademi edhe shum shokë të tij se për këtë sukses që sot e ka Kosova, futbolli i Kosovës ka jep shumë për këtë ditë, si dhe ka jep dëshmorë të rënë për lirinë e shtetit dhe lirinë e futbollit. Që pikërisht sikur puna e Kemajlit ta shijoj knaqësinë për Dardanët mirëpo si duket ai me disa shokë të tij e injoruan Kosovën duke ju bashkangjitur kombtarëve tjera. Por jo gabim e kanë se Kosova gjithmonë do të jetë e fortë për kundështarët e vet, falë kontributit të tifozëve më të shkëlqyer tifozëve DARDAN ne jemi shum afër kualifikimit Evrpopian.”, thuhet në reagimin e LVFK-së.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments