No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 LLILE ARRIN AKORDIN PER TALENTIN KANADEZ JONATHAN DAVID

LLILE ARRIN AKORDIN PER TALENTIN KANADEZ JONATHAN DAVID

Lille e ka gjetur pasuesin e Victor Osimhen dhe do t’i besojë majën e sulmit për sezonin e ardhshëm talentit Jonathan David. Ky i fundit kërkohet nga shumë ekipe me emër si Inter apo Arsenal, por mediat në Francë e bëjnë të kryer se kanadezi ka zgjedhur Lillen dhe gjithçka do të finalizohet brenda kësaj jave. 20-vjeçari ka zhvilluar një sezon fantastik me Gent në Belgjikë duke shënuar 18 gola, ndërsa ka spikatur edhe në Europa League me 5 finalizime. Lille pritet të paguajë rreth 20 milionë euro për të siguruar shërbimet e sulmuesit, i cili premton shumë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments