No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A JUVENTUSI SKA TË NDALUR,KY ËSHTË REAGIMI I SARRIT

JUVENTUSI SKA TË NDALUR,KY ËSHTË REAGIMI I SARRIT

Maurizio Sarri i është gëzuar fitores së 3-të radhazi në kampionat, por mbi të gjitha lojës që shfaqi Juventusi i tij në sfidën e të martës ndaj Genoas.

Bardhezinjtë kanë rigjetur ritmin e duhur teksa zhvilluan një paraqitje të shkëlqyer duke dominuar me lojë dhe rezultat në një ndeshje që foli e gjitha për kampionët e Italisë.

Paulo Dybala, si dhe Cristiano Ronaldo dhe Douglas Costa me dy supergola ishin heronjtë e bardhezinjve në këtë duel të cilin Maurizio Sarri e analizoi kështu pas sfidës.

“Pas rikthimit nga ndërprerja e koronavirusit, pashë diçka dhe thashë se ka një ndryshim në skuadër. Por, të gjithë u tallën me mua, sidomos pasi humbën në finalen e Kupës së Italisë nga penalltia me Napolin”, u shpreh Sarri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ibrahimoviqi mund t’i prijë sulmit të Suedisë në Prishtinë

Ylli i gjigantit italian, Milanit, Zlatan Ibrahimoviq, mund të kthehet te Përfaqësuesja e Suedisë për ndeshjet kualifikuese të kampionatit botëror “Katari 2022”....

I pari i FFK-së priti krerët e Lidhjeve Rajonale

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi priti sot në takim kryetarët e rizgjedhur dhe ata të posazgjedhur të shtatë Lidhjeve Rajonale të Futbollit....

Prishtinë me stil, e gjunjëzon sërish kampionin, Ballkani barazon, ‘89-shi mposhti Llapin

Prishtina është rikthyer fuqishëm në garën për titull të kampionit në Superligë. Skuadra bardhekaltër ka arritur ta gjunjëzojë sërish Dritën brenda pak...

Capello “ngel në klasë” Lazion, por edhe krejt futbollin italian në… Champions

Pas ndeshjes Lazio-Bayern Munich 1-4, Fabio Capello analizoi humbjen e thellë të kryeqytetasve në Ligën e Kampionëve: “Lazio pagoi shanset që nuk i...

Recent Comments