No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A JUVENTUSI I RRËMBEN EDHE NJË SHQIPËTAR BASELIT,FIRMOS PER TRE VITE

JUVENTUSI I RRËMBEN EDHE NJË SHQIPËTAR BASELIT,FIRMOS PER TRE VITE

Marash Kumbulla është shqiptari më i kërkuar në Serie A dhe janë të shumta klubet që e duan. Gjithsesi të reja ka për një futbollist tjetër, të ri, dhe që e ka marrë Juventusi kampion. Gazetari Nicolo Schira raporton se marrëveshja është mbyllur dhe bëhet fjalë për mbrojtësin Albian Hajdari.

Bëhet fjalë për një 17-vjeçar, i cili ishte pjesë e skuadrës së të rinjve të Basel dhe që ka rënë dakord për të kaluar te bardhezinjtë. Kontrata që ka nënshkruar është 3-vjeçare dhe me shumë mundësi do të luajë me moshat e Juventusit, siç ka bërë edhe më parë sulmuesi Andi Zeqiri.

Hajdari është pjesë e Zvicrës U17, madje titullar i rëndësishëm. Skautët e Juventusit e kanë zbuluar dhe tashmë klubi ka bërë lëvizjen konkretë, duke e transferuar në Itali.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Recent Comments