No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR EDICIONI I RI I CHAMPIONSIT NIS MË 20 TETOR

EDICIONI I RI I CHAMPIONSIT NIS MË 20 TETOR

UEFA ka njoftuar se sezoni i ri në Ligën e Kampionëve 2020/21, do të nisë më 20 tetor dhe do të përfundojë me ndeshjen finale në Stamboll më 29 maj.

Fillimi i vonuar është konfirmuar nga vetë Liga e Kampionëve, gara më prestigjioze evropiane për klube, e cila e publikoi orarin e ndeshjeve deri në finalen e Ataturkut në Stamboll, transmeton GE.

Orari i ndeshjeve për sezonin 2020/21 në Ligën e Kampionëve:

Rundi i parë i fazës grupore – 20/21 tetor, 2020

Rundi i dytë i fazës grupore – 27/28 tetor, 2020

Rundi i tretë i fazës grupore – 3/4 nëntor, 2020

Rundi i katërt i fazës grupore – 24/25 nëntor, 2020

Rundi i pestë i fazës grupore – 1/2 dhjetor, 2020

Rundi i gjashtë i fazës grupore – 8/9 dhjetor, 2020

1/8 e finales – Ndeshjet e para: 16/17 dhe 23/24 shkurt, 2021. Ndeshjet e kthimit: 9/10 dhe 16/17 mars, 2021

Çerekfinalet – Ndeshjet e para: 6/7 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 13/14 prill, 2021

Gjysmëfinalet – Ndeshjet e para: 27/28 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 4/5 maj, 2021

Finalja –29 maj, 2021

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments