No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE CHELSEA SYNON RIKTHIMIN E HOLANDEZIT AKE!

CHELSEA SYNON RIKTHIMIN E HOLANDEZIT AKE!

Pasi ka zyrtarizuar blerjet e Ziyech nga Ajax dhe Werner nga Leipzig, Chelsea mendon të përforcojë mbrojtjen dhe objektivi kryesor është një “ish” si Nathan Ake. Holandezi la “Stamford Bridge” përfundimisht në vitin 2017, kur Bournemouth derdhi në arkat e Chelseat 23 milionë euro. Kur kanë kaluar 3 vite nga ajo lëvizje, rendimenti i Akes ka qenë gjithnjë e në rritje dhe tashmë “Blutë” kërkojnë ta rikthejnë me patjetër në Londër. Mediat angleze raportojnë se në ditët në vijim pritet që drejtuesit e Chelseat të kenë një takim me ata të Bournemouth për të gjetur një marrëveshje. Bournemouth kërkon të paktën 50 milionë sterlina, por pretendimet mund të ulen nëse në fund të sezonit ekipi bie në Championship.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments