No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BAYERN MENDON PËR TË ARDHMEN, FIRMOS TALENTI I PSG

BAYERN MENDON PËR TË ARDHMEN, FIRMOS TALENTI I PSG

Leroy Sane pritet të zyrtarizohet pjesë e Bayern Munich, ndërkohë që bavarezët kanë konfirmuar një tjetër lëvizje dhe bëhet fjalë për afrimin e një mbrojtësi të talentuar. Tanguy Kouassi nuk pranoi të nënshkruante me PSG si profesionist dhe gjermanët e bindën.

Kontrata e mbrojtësit 18-vjeçar do të jetë e vlefshme deri në fund të qershorit të vitit 2020. Pasi ka firmosur, mbrojtësi ka thënë edhe fjalët e para si bavarez.

“Jam i lumtur që mund të luaj me Bayern Munich. Është një klub i madh dhe me traditë. Shpresoj që të bëj emër këtu dhe të luaj sa më shumë. Do të punoj shumë për ta arritur diçka të tillë”, u shpreh mbrojtësi për faqen zyrtare të Bayern Munich. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments