No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A ARRIHET MARRËVESHJA LAZIO-VERONA,KUMBULLA TE BARDHEKALTRIT

ARRIHET MARRËVESHJA LAZIO-VERONA,KUMBULLA TE BARDHEKALTRIT

Lazio është gjithnjë e më pranë transferimit të Marash Kumbullas. Pas konfirmimit që ka ardhur nga drejtori sportiv Igli Tare për interesimin e bardhekaltërve, mediat italiane shkojnë edhe më tej teksa shkruajnë se marrëveshja është mbyllur me sukses. Verona ka pranuar ofertën e Lazios për talentin shqiptar prej 16 milionë eurosh, plus 4 milionë euro të tjera në formë bonusesh dhe kartonat e dy futbollistëve të rinj që nga klubi bardhekaltër do të transferohen te Verona. Nuk dihet ende se çfarë kontrate do të firmosë Kumbulla, me Lazion sa do të përfitojë dhe sa do të jetë kohëzgjatja e saj, por tashmë duket e sigurt që Lotito dhe Tare kanë mposhtur konkurencën e Interit për talentin shqiptar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments