No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA PIRLO RIKTHEHET TE JUVENTUSI

PIRLO RIKTHEHET TE JUVENTUSI

Legjenda e futbollit italian, Andrea Pirlo, do të rikthehet të jetë sërish pjesë e futbollit, duke u rikthyer te Juventusi. Ish-mesfushori i Brescias, Interit, Milanit dhe Juventusit, do të rikthehet të jetë aktiv në rolin e trajnerit.

Pirlos do t’i besohet detyra e trajnerit të ekipit U-23, ekip ku aktivizohet dhe Giacomo Vrioni, sulmuesi i Shpresave kuqezi. Pirlo është një emër shumë i respektuar në botën e futbollit dhe ka miliona admirues.

Vlerë e shtuar për Juventusin dhe Pirlo tashmë, do të ketë detyrën e nxjerrjeve të sa më shumë talenteve për ekipin e parë. Detyrë e vështirë, por jo e pamundur, pasi Pirlo ka treguar se ka një instinkt të jashtëzakonshëm në pikasjen e talenteve dhe ka një vizion të qartë për të ardhmen e futbollit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments