No menu items!
Ballina SUPERLIGA TOVËRLANI THOTË SE ËSHTË AFËR MARRËVESHJES PËR VAZHDIM ME FERONIKELIN

TOVËRLANI THOTË SE ËSHTË AFËR MARRËVESHJES PËR VAZHDIM ME FERONIKELIN

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani pas humbjes së sotme nga Prishtina 3:1, e ka pranuar se skuadrës së tij i janë zvogëluar në minimum gjasat për dalje në Evropë nga dy pozitat e para.

“Pas kësaj ndeshje zvogëlohen mundësitë për të dalë në Evropë”, tha fillimisht Tovërlani në SSK.

“Ndeshje që bëmë dy gabime te dy golat e para, mendoj që nuk luajtëm keq mirëpo Prishtina ka shumë më shumë kapacitet dhe i ka dy formacione të forta në ekip”.

Vazhdimi me Feronikelin? “Aktualisht jemi afër marrëveshjes, dhe ajo është që unë të vazhdojë me Feronikelin, por të shohim deri në fund të kampionatit”.

Me fitore, Prishtina rikthen pozitën e dytë në tabelë me 54 pikë, katër më pak se Drita që gjendet në pozitën e parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kryeziu para ndeshjes me Gjilanin: Arbëria nuk ka asgjë për humbur, udhëtojmë vetëm për fitore

Futbollisti i Arbërisë së Dobrajës, Almir Kryeziu e ka komentuar ndeshjen e radhës skuadrës së tij në Superligën e Kosovës. Në kuadër të javës së...

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari”

Për nder të Epopesë së UÇK-së, nën patronatin e FFK-së – Komisionit të Futsallit, më 4 dhe 5 mars, do të organizohet edicioni i...

Krerët e FFK-së u pritën nga kreu i komunës së Ferizajt

Presidenti Agim Ademi i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, anëtari i KE-së, Ismajl Ajeti dhe kryetari i LRF të Ferizajt, Afrim Haliti,...

Berat Rexha, zëri kumbues i Dardanëve në çdo stadium

Asnjëherë nuk është e lehtë të gjesh fjalë e të shkruash kur e humb një person me të cilin të lidhin kujtimet...

Recent Comments