No menu items!
Ballina SUPERLIGA "THUMBON" BATATINA: GJILANI SOT MË BINDI SE NUK ËSHTË PËR TITULL

“THUMBON” BATATINA: GJILANI SOT MË BINDI SE NUK ËSHTË PËR TITULL

Trajnerit të Llapit, Tahir Batatina nuk i ka mjaftuar fakti që ia prishi punët Gjilanit në garë për titull duke ia marrë një pikë në shtëpi, por edhe e ka “thumbuar” skuadrën e Gentijan Mezanit.

“Çfarë është me rëndësi është se shumë skuadra kanë diskutuar për Llapin. Por, edhe njëherë tregojmë se Llapi është lideri i Superligës në këtë aspekt. Duke e parë që Gjilani ka një ekip të mirë, kemi qenë të vëmendshëm që nga minuta e parë. Kemi realizuar golin shumë herët dhe kemi mundur që në pjesën e parë ta perfundojmë ndeshjen”, u shpreh fillimisht Batatina për “SS Kosova”.

“Nese e shohim taktikisht, në të gjitha akspektet e kemi ‘dermuar’ Gjilanin dhe i kemi treguar që ne e meritojme me qenë në pozitat e para tabelare. Më gëzon fakti që futbollistët luajtën të motivuar kundër një Gjlani të cilin sot me bindi që nuk është për kampion, dhe në një farë forme vet e humbëm ndeshjen”, shtoi trajneri llapjan.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments