No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA SETIEN DUHET TË FITOJË DY TROFE PËR TË MBIJETUAR TE BARÇA

SETIEN DUHET TË FITOJË DY TROFE PËR TË MBIJETUAR TE BARÇA

Quique Setien i ka ditët e numëruar si trajner i Barcelonës, pasi ka dëshpëruar të gjithë me rikthimin e futbollit në Spanjë.

Kataluansit kanë humbur pozitën e parë në tabelë, ndërsa tani ndodhen dy pikë mbrapa Real Madridit.

Atmosfera në kampin e Barcelonës nuk është aspak e mirë dhe Setien rrezikon shumë shkarkimin në fund të sezonit.

Në fakt gjithçka po shkon drejt shkarkimit të tij, pasi duket shumë e vështirë që Barcelona ta fitojë La Ligan.

Drejtuesit e klubit i kanë bërë të qartë sipas Goal.com trajnerit se vetëm nëse arrihet triumfi në La Liga ose në Ligën e Kampionëve do ta vazhdoi ai dhe stafi i tij punën në Camp Nou.

Setien e mori drejtimin e kampionit në fuqi të Spanjës në janar duke nënshkruar kontratë 2,5 vite.

Dy yjet kryesorë të skuadrës Lionel Messi dhe Gerard Pique janë kundër trajnerit për shkak të konfuzionit me taktikat e tij dhe për shkak të deklaratave të ngutshme të trajnerit dhe asistenit të tij në media.

Përderisa në Spanjë e bëjnë të sigurt shkarkimin e Setien në fund të sezonit, gazetat spanjolle kanë zbuluar edhe pasuesin e tij në Camp Nou.

Duket se Barcelona ka gjetur akordin me legjendën e klubit Xavi Hernandez i cili tani duket i gatshëm për ta marrë drejtimin e skuadrës.

Megjithatë për ta bërë një gjë të tillë, Xavi ka kërkuar nga drejtuesit e katalunasve përforcime për tu rikthyer te triumfi në Ligën e Kampionëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments