No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRISHTINA E KRYEN ME SUKSES MISIONIN KUNDËR FERONIKELIT

PRISHTINA E KRYEN ME SUKSES MISIONIN KUNDËR FERONIKELIT

Prishtina ka fituar ndaj Feronikelit me rezultat 3:1, e vlefshme për javën e 27-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Me këtë fitore Prishtina është ngjitur në kuotën e 54 pikëve dhe renditet në pozitën e dytë, me katër pikë më pak se Drita që kryeson renditjen.

Otto John (11’), Gauthier Mankenda (45’) dhe Ahmed Januzi (57’) shënuan për Prishtinën, ndërsa Albert Dabiqaj (12’) shënoi për Feronikelin.

Gjilani nuk ka arritur më shumë se barazimi 2:2 në ndeshjen me Llapin, ndërsa Ballkani ka fituar ndaj Vushtrrisë me shifrat 3:1.

Me këtë barazim Gjilani i ka zvogëluar gjasat për titull, pasi tani gjendet në kuotën e 52 pikëve, gjashtë më pak se rivali lokal, Drita, e cila e kryeson renditjen.

Llapi dy herë ishte në epërsi, me dy gola të Valmir Veliut në minutat 15 e 42, ndërsa vendësit barazuan dy herë me gola spektakolarë të Keita Razak (22’) e Gerhard Progni (90’).

Gjilani në fund i ka pasur edhe dy raste të mira, por nuk arriti të shënojë golin e fitores.

Ballkani, ashtu siç është pritur ka shënuar fitore ndaj Vushtrrisë, e cila tashmë është “çregjistruar” nga Superliga.

Mirlind Daku (13’), Blend Baftiu (18) dhe Arbër Prekazi (53’) shënuan për Ballkanin, derisa golin e vetëm për mysafirët e shënoi Kushtrim Fazliu në minutën e 78-të.

Rezultatet:
Drita – Dukagjini 2:0
Drenica – Trepça ’89 2:4
Flamurtari – Ferizaj 3:2
Gjilani – Llapi 2:2
Ballkani – Vushtrria 3:1
Prishtina – Feronikeli 3:1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments