No menu items!
Ballina SUPERLIGA MUNISHI: PAS EPËRSISË 3:0 E RESPEKTOVA KUNDËRSHTARIN

MUNISHI: PAS EPËRSISË 3:0 E RESPEKTOVA KUNDËRSHTARIN

Ballkani ka shënuar fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë me rezultatin 3:1, duke iu afruar Dritës në 5 pikë.

Kryetrajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, u shpreh i kënaqur me angazhimin e futbollistëve të tij.

“Isha i kënaqur me angazhimin, ishte paksa vapë, kemi pasur shumë lojë e shumë ngarkesë. Isha i kënaqur me gjithë futbollistët. Pas rezultatit 3:0 deshta ta respektoj kundërshtarin si dhe futbollistët që nuk janë inkuadruar më herët. Në përgjithësi jam i kënaqur me ndeshjen.” tha Munishi për SSK.

I pyetur për ndeshjet e ardhshme ai u përgjigj:

“Skuadra e jonë është shumë e gatshme për arsye se jemi të vetmit që kemi luajtur çdo ndeshje, çdo ndeshje kundërshtarin e fort, pra për neve nuk është asgjë e re.” përfundoi Munishi.

Ballkani tashmë zë pozitën e dytë, së paku deri në përfundim të ndeshjes së Prishtinës, pasi të fundit në rast fitore do të dilnin në këtë pozitë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari”

Për nder të Epopesë së UÇK-së, nën patronatin e FFK-së – Komisionit të Futsallit, më 4 dhe 5 mars, do të organizohet edicioni i...

Krerët e FFK-së u pritën nga kreu i komunës së Ferizajt

Presidenti Agim Ademi i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, anëtari i KE-së, Ismajl Ajeti dhe kryetari i LRF të Ferizajt, Afrim Haliti,...

Berat Rexha, zëri kumbues i Dardanëve në çdo stadium

Asnjëherë nuk është e lehtë të gjesh fjalë e të shkruash kur e humb një person me të cilin të lidhin kujtimet...

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Recent Comments