No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FUTBOLLI KOSOVAR MUND T'IA SHEH SHERRIN FINALES SË TENSIONUAR TË FEMRAVE

FUTBOLLI KOSOVAR MUND T’IA SHEH SHERRIN FINALES SË TENSIONUAR TË FEMRAVE

Ndeshja finale mes Mitrovicës dhe Feronikelit e zhvilluar në Mitrovicë dje (e shtunë) ka sjell shumë debat. 

Fitorja 1:0 e vendasve me një gol që solli shumë dyshime, ka sjell akuza e kundërakuza mes dy klubeve të femrave, shkruan Gazeta Olle.

Feronikeli akuzoi ish-nënkryetarin e FFK’së, Bekim Haxhiu, për ushtrim ndikimi tek gjyqtarët dhe akuza të tjera, ndërsa Mitrovica akuzoi krerët e klubit të Feronikelit, përfshirë Ragip Veselin, me të njëjtën ‘monedhë’.

Sporti në Klan Kosova ka sjellë pamje nga ky derbi i nxehtë dje në ‘Riza Lushta’, ku ndër të tjera shihet i nevrikosur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhiu.

Pamje nga tollovia në Mitrovicë

Gazeta ka mësuar që Feronikeli do të deponojë ankesë në FFK për sjelljet e Haxhiut dhe rastin diskutabil të golit të Mitrovicës, ankesë që pritet ta dërgojë edhe në UEFA.

UEFA ka rregulla strikte sa i përket përzierjes së politikës në sport dhe një ankesë e tillë mund të sjell dëme për klubin mitrovicas.

Ndryshe, klubi i Mitrovicës udhëhiqet nga vëllai i deputetit Haxhiu, Hajrullah Haxhiu. Ky i fundit dhe klubi i Mitrovicës sot kanë sjell foto-dëshmi të golit të shënuar, duke e ilustruar për sqarime.

Foto-dëshmi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments