No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE TIFOZËT LIVERPOOLIT GJATË FESTËS SË TYRE PËRPLASEN ME POLICINË

TIFOZËT LIVERPOOLIT GJATË FESTËS SË TYRE PËRPLASEN ME POLICINË

Liverpool u shpall kampion i Premier League, pas 30 viteve. Një trofe ky që solli një gëzim të madh te tifozët e “kuq”, të cilët e festuan titullin për orë të tëra.

Pikërisht për shkak të këtij triumfi, tifozët nuk janë përmbajtur, teksa kanë dalë në rrugët e qytetit dhe kanë festuar me të madhe. Ata nuk kanë pyetur për asgjë, madje as për rrezikun e Koronavirusit, i cili vazhdon ende të jetë i përhapur.

Image

Pas të enjtes, tifozët kanë dalë edhe ditën e djeshme në rrugët e qytetit, për të festuar për këtë arritje të skuadrës së zemrës.

Autoritetet shtetërore, kanë dalë në komunikata të ndryshme, ku deklarojnë se duhet të shmangen grumbullimet, teksa për këtë kanë nxjerrë edhe policinë në rrugë.

Madje thuhet se ka pasur edhe përplasje mes tifozëve dhe policëve, teksa janë arrestuar edhe 10 persona.

Image
Image

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments