No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR TEVEZ ZGJEDH 11-SHËN E ËNDRRAVE

TEVEZ ZGJEDH 11-SHËN E ËNDRRAVE

Carlos Tevez në formacionin e tij të ëndrrave ka përzgjedhur 7-të lojtarë të Manchester United dhe asnjë të Manchester City-t edhe pse në të kaluarën ka luajtur për këta të fundit.

Sulmuesi argjentinas, aktualisht pjesë e Boca Juniors, kaloi shtatë vite në Angli, duke veshur fanellën e West Ham United, Manchester United dhe Manchester City-t.

Ai gjithashtu ka fituar Ligën e Kampionëve me Manchester United, duke qenë startues në formacionin e Alex Ferguson në finalen e Moskës në vitin 2008, ku mposhtwn me penallti ekipin e Chelsea-t

Edhe pse kaloi katër vite në ‘Etihad Stadium’, Tevez nuk ka zgjedhur asnjë lojtarë nga Manchester City në këtë formacion.

Vend në këtë formacion kanë zënë Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Formacioni i ëndrrave i Carlos Tevez:

Image
Artikulli paraprakKUMBULLA TE LAZIO NJË FORMALITET
Artikulli i ardhshëmSOT FINALJA E TITULLIT

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments