No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA SOT VENDOSET FATI I SKUADRAVE TË RASHICËS DHE BERISHËS

SOT VENDOSET FATI I SKUADRAVE TË RASHICËS DHE BERISHËS

Në Bundesligën gjermane sot (e shtunë) me fillim nga ora 15:30, zhvillohen ndeshjet e xhiros së fundit, 34-të.

Me kampionët e konfirmuar (Bayern Munich), dhe me Borussia Dortmund në vend të dytë, të hapura për xhiron e fundit kanë mbetur dy pozitat tjera që dërgojnë në Ligën e Kampionëve, pozitat tre dhe katër.

RB Leipzig, Borussia Monchengladbach dhe Bayer Leverkusen, mbesin në garë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Interesante do të jetë edhe lufta për mbijetesë, me Dusseldorf dhe Werder Bremen që po kërkojnë pozitën e 16-të, që mundëson Play Offin, një mundësi më tepër për të siguruar një vend në Bundesligë për sezonin e ri.

Fortuna Dusseldorf, pjesë e së cilës është Valon Berisha, renditet në vendin e 16-të, dhe luan në udhëtim te Union Berlin, ndërsa Werder Bremen i Milot Rashicës, në shtëpi pret Koln.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Recent Comments