No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A SARR I JEP NJË SINJAL RONALDOS

SARR I JEP NJË SINJAL RONALDOS

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka folur për ndeshjen e fituar kundër Lecces me rezultatin 4-0. Ai ka theksuar se Cristiano Ronaldo momentalisht është mjaft mirë fizikisht, por do të vijë dhe dita kur do t’i duhet të pushojë.

“Cristiano momentalisht po luan në nivele të mira dhe është goxha mirë në aspektin fizik. Ka nevojë të rikuperohet, të mos harrojmë se vjen pas një faze të gjatë që nuk ka qenë aktiv”.

“Ai po luan ndeshje pas ndeshje në kampionat dhe është gjithë kohën në fushë. Në ndeshjen e ardhshme do të duhet ta pushojmë dhe 35-vjeçarin. Ai është një person që e njeh shumë mirë trupin e tij dhe ne do e kuptojmë kur ai do të ketë nevojë për pushim”, tha tekniku i Juventusit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments