No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA RASHICA ZËVENDËSON WERNERIN TE LEIPZIGU

RASHICA ZËVENDËSON WERNERIN TE LEIPZIGU

Në Gjermani janë të bindur, Milot Rashica do të veshë fanellën e Leipzig sezonin e ardhshëm, duke marrë vendin e Timo Werner që u shit te Chelsea për 55 milionë euro te skuadra nga Gjermania Lindore. Një nga ekspertët e merkatos në Gjermani në një postim në Twitter thekson se Rashica e ka gjetur akordin dhe do të jetë pjesë e skuadrës së Leipzig. Madje, marrëveshja është arritur dhe bëhet fjalë për një shifër prej 15 milionë eurosh që do e bëjnë sulmuesin shqiptar që të veshi fanelën e skuadrës simpatike të Bundesligës.

Pas Holandës ku luajti me Vitessen dhe tri sezoneve në Bundesligë me Werder Bremen, Rashica tashmë do të ndërrojë sërish destinacion dhe këtë herë është në kulmin e karrierës, madje këtë sezon ai ka realizuar në Bundesligën gjermane plot 7 gola.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments