No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 PAYET PRANON ULJEN E PAGËS DHE VENDOS MBYLLJEN E KARRIERËS TE MARSEILLE

PAYET PRANON ULJEN E PAGËS DHE VENDOS MBYLLJEN E KARRIERËS TE MARSEILLE

Ndonëse në moshën 33-vjeçare, Dimitri Payet e sheh ende shumë të largët ditën kur do të vendosë të “varë këpucët në gozhdë”, pasi sot ka njoftuar rinovimin e kontratës me klubin e Marseille, fanellën e të cilit e mban veshur prej 3 sezonesh.

Lajmi është dhënë nga presidenti i klubit, në një konferencë për shtyp ku të pranishëm ishin edhe vetë Payet, por edhe trajneri Andres Villas-Boas, ndërsa bosi i klubit francez nënvizoi sakrificën e sulmuesit anësor për të rinovuar kontratën.

“Me Payet kemi rinovuar kontratën dhe tani ai do të jetë pjesë e jona deri në verën e 2024-ës. Duhet të theksoj sakrificën që ai ka bërë, pasi ka pranuar një ulje të pagës në masën 50% për sezonin e ardhshëm dhe 30% për atë 2021-2022. Gjithashtu edhe për dy vitet e fundit të kampionatit kemi rënë dakord për një reduktim të pagës në masën 40-60%, në varësi të formës së tij”, deklaroi presidenti i Marseille.

Kjo kontratë besohet se mund të jetë e fundit për sulmuesin, pasi në moshën 37-vjeçare, kur edhe t’i përfundojë bashkëpunimi me Marseille, vështirë se do të mund të gjejë një tjetër skuadër të niveleve të larta për të vijuar ende.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments