No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ORARI I PLOTË I KOSOVËS DHE SHQIPËRISË NË LIGËN E KOMBEVE

ORARI I PLOTË I KOSOVËS DHE SHQIPËRISË NË LIGËN E KOMBEVE

UEFA ka konfirmuar oraret dhe kalendarin e të gjitha ndeshjeve të fazës së grupeve të Ligës së Kombeve. Më konkretisht, ato do të luhen në shtator, tetor dhe nëntor.

Ky turne i ri kontinental startoi më 2018, me edicionin e parë, i cili u fitua nga Portugalia vitin e kaluar. Disa data janë zhvendosur për shkak të pandemisë së koronavirusit, ashtu sikurse ndodhi me të gjitha garat e tjera të futbollit.

Ekziston mundësia që virusi të shpërthejë sërish frikshëm dhe ta bëjë të pamundur këtë plan, megjithatë UEFA i ka bërë ndryshimet dhe konfirmimet përkatëse, duke mos menduar më të keqen.

Po ju njohim me ndeshjet e Kosovës dhe Shqipërisë sipas grupit dhe kalendarit të publikuar nga qeveria evropiane e futbollit.

Kujtojmë se Shqipëria bën pjesë në grupin 4 të Ligës C, bashkë me Bjellorusinë, Lituaninë dhe Kazakistanin. Ndërsa, Kosova, që është një nivel më lart, do të luajë në grupin 3 të Ligës C me Slloveninë, Greqinë dhe Moldavinë.

Ja kalendari i plotë i të dyja kombëtareve:
Ndeshja e parë – 3 shtator
Moldavia-Kosova (20:45)
4 shtator
Bjellorusia-Shqipëria (20:45)

Ndeshja e dytë -6 shtator
Kosova-Greqia (20:45)
7 shtator
Shqipëria-Lituania (20:45)

Ndeshja e tretë – 11 tetor
Kazakistani-Shqipëria (15:00)
Kosova-Sllovenia (20:45)

Ndeshja e katërt – 14 tetor
Greqia-Kosova (20:45)
Lituania-Shqipëria (20:45)

Ndeshja e pestë – 15 nëntor
Shqipëria-Kazakistani (18:00)
Sllovenia-Kosova (20:45)

Ndeshja e gjashtë – 18 nëntor
Shqipëria-Bjellorusia (16:00)
Kosova-Moldavia (20:45)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments