No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MITROVICA KAMPIONE

MITROVICA KAMPIONE

Mitrovica është kampion i Kosovës në futbollin për femra.

Vashat mitrovicase në ndeshjen finale të luajtura sot ndaj Feronikelit në ‘Riza Lushta’, fituan pas vazhdimeve me rezultatin 1:0.

Ishte një gol i Kaltrina Biqkajt që vendosi fatin e ndeshjes.

Kështu, Mitrovica bëhet kampion i Kosovës për herë të dytë me radhë.

Kjo skuadër kishte bërë histori vitin e kaluar pasi kishte arritur të futej në mesin e 32 skuadrave më të mira në Ligën e Kampionëve.

Ndërsa, ky triumf, Mitrovicës i siguron kualifikimet e Ligës së Kampionëve edhe për këtë vit.

Kurse, Feronikeli është dashur të pajtohet me pozitën e dytë në tabelë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments